KONFIGURATOR
BLOG

2014-01-08

Jak domy prefabrykowane radzą sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi?

Prefabrykowane domy żelbetowe mogą pochwalić się konstrukcją o jeszcze większej stabilności i wytrzymałości znacząco wyższej, niż te wykonane tradycyjną metodą.
Jest to zasługa materiałów zastosowanych surowców w procesie produkcji. Prefabrykaty powstają z twardego betonu uzupełnianego o izolację z wysokiej jakości materiałów termicznych. Oznacza to, że wzniesiona konstrukcja żelbetowa pozostaje nienaruszona, nawet podczas ekstremalnych warunków atmosferycznych, takich jak wichury, obfite opady deszczu, śniegu itp.
Za solidności domów prefabrykowanych odpowiadają przede wszystkim nowoczesne ściany nośne w klasie betonu co najmniej C40/50, okna trzyszybowe spełniające wymagania WT2021 oraz przemyślany montaż wykorzystujący łączniki systemowe, połączenia sztywne i ukryte. Opracowanie przez firmę P. Homes tak niezawodnych i odpornych na czynniki zewnętrzne rozwiązań było możliwe dzięki doświadczeniu zdobytemu między innymi w krajach skandynawskich i Europy zachodniej. Konstrukcje żelbetowe zostały więc wielokrotnie przetestowane w trudnym klimacie i nie są im straszne żadne warunki atmosferyczne, w tym niskie temperatury czy silny wiatr.


Czy domy prefabrykowane są odporne na skrajne warunki pogodowe? Nie można zapobiec ekstremalnym zjawiskom atmosferycznym, takim jak: gwałtowne i intensywne opady, silne wiatry, burze czy gradobicia, ale istnieją sposoby na zapewnienie domownikom bezpiecznego i komfortowego miejsca do życia. Budynki prefabrykowane radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych dzięki solidnej konstrukcji żelbetowej oraz specjalnie przygotowanym prefabrykowanym więżbomdachowym. z sezonowanej suchej tarcicy klasy C24 Do tego należy jeszcze dodać podwyższoną akumulacyjność cieplną domów P. Homes, zapewniającą właściwą temperaturę w budynku przez dłuższy czas, w przypadku przerw w dostawie prądu. Jest to efekt wykonania izolacji termicznej w przegrodach zewnętrznych przy użyciu styropianu lub wełny mineralnej o podwyższonych parametrach izolacyjności. Projekty realizowane przez P. Homes zakładają także wyposażenie domów prefabrykowanych w pompę ciepła typu split lub dwufazowy kocioł gazowy nowej generacji.
}

Zbuduj własny dom.

W konfiguratorze możesz dowolnie zmieniać elementy domu, rozbudować go, zadbać o ekologię lub po prostu zaoszczędzić!

Skontaktuj
się z nami.

Mamy wiele do opowiedzenia.

(+48) 885 466 454
(+48) 885 238 841
sprzedaz@phomes.pl

ul. Szarych Szeregów 27
60-462 Poznań
woj. wielkopolskie
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek
08:30 - 17:30

P. Homes Sp. z o.o.
NIP: 7812026252
REGON: 520143286


Zapraszamy do kontaktu także w weekendy,
pod numerem (+48) 695 200 836
MAPA DOJAZDU

Formularz
Kontaktowy.

Firma
Osoba prywatna
Zapisz mnie do newslettera
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych o produktach i usługach P. Homes Sp. z o.o. ul. Szarych Szeregów 27, 60-462 Poznań NIP: 7812026252 REGON: 520143286 z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (telefon) oraz środków komunikacji elektronicznej (SMS, e-mail).

Administratorem Twoich danych osobowych jest P. Homes Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu („Spółka”). Dowiedz się więcej tutaj.

*

W ramach współpracy z nami oferujemy kompleksowe doradztwo zarówno przed zakupem działki, jak i podczas całego procesu związanego z budową domu. Nasi architekci pomogą w optymalnym wykorzystaniu terenu, uzyskania niezbędnych zaświadczeń, a także doradzą w zakresie wyboru właściwego rozwiązania dla Państwa potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej.

Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy. Po wyborze przez Klienta rodzaju projektu oraz opcji umożliwiających jego personalizację, prosimy o kontakt celem omówienia warunków nawiązania współpracy.

P.Homes Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Szarych Szeregów 27, 60-462 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000925596, NIP: 7812026252 , REGON: 520143286, z kapitałem zakładowym w wysokości 5.000,00 zł 

Pozwoleniem na budowę zajmiemy się za Ciebie!
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pozwoleniem na budowę zajmiemy się za Ciebie!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

strzałka w lewo
strzałka w prawo
plus
strzałka w lewo
strzałka w prawo